Duyurular :
  - HOPARLÖR İLANI   - HOPARLÖR İLANI   - İMAR KANUNUNUN 18. MADDE UYGULAMASI   - YAPI RUHSATI SÜREÇLERİ REHBERİ   - ASANSÖR YILLIK KONTROL İLANI
 
İNKUMU’NDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
Bartın Belediyesi tarafından tatil sezonunun açılmasıyla birlikte denize girecek olan vatandaşlar için güvenlik önlemleri alındı. Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Cankurtaran ekibi göreve başladı.

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Cankurtaran ekibi, tatil sezonunun başlamasıyla birlikte göreve başladı. Haftanın 7 günü saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında görev alacak olan 11 kişilik ekip, 1 jet ski ve 2 Zodyak bot ile görev yapacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi olarak İnkumu tatil beldemizde, yaşanabilecek boğulma vakalarına karşı her türlü tedbiri almış durumdayız. Cankurtaran personellerimiz, deniz ulaşım araçlarımız, tüm sahil boyunca yerleştirdiğimiz şamandıralar ve can simitleriyle olumsuz bir durum yaşanmasın diye tüm önlemlerimizi aldık. Bu yıl boğulma vakalarına karşı geçtiğimiz yıl 6 olan cankurtaran sayımızı 11’e çıkardık. Aynı zamanda vatandaşlarımıza daha hızlı ve etkili şekilde ulaşmak ve kontrolü sağlamak için 2 Zodyak botumuzun yanında birde jet ski kullanıyoruz. Ayrıca kumsaldaki gözetleme kulelerimizde,  yürüyüş yolu üzerindeki çay bahçelerinde, şezlongcularda ve belirli esnaflarımızda zimmetli iplere bağlı can simitleri hazır tutulmaktadır. Tüm bunların yanı sıra şiddetli çeken akıntılara karşı uyarı ve güvenlik anlamında tedbir olarak denizde vatandaşlarımızın kullanabileceği güvenli bölümü belirleyip 2 kilometre boyunca şamandıralar yerleştirdik. Tüm önlemlere rağmen tonlarca ağırlıkları bile kolaylıkla oynatabilen aşırı dalgalar ve sinsi çeken akıntılar her zaman güvenlik riski oluşturmaktadır. Bu sebeple tatil beldemiz İnkumu’nda ikamet eden değerli halkımız ve tatilini geçirmek için günübirlik gelen değerli vatandaşlarımızın denizin aşırı dalgalı olduğu zamanlarda denize girmemeleri gerekmektedir. Denizin tehlikeli olduğu durumlarda çekilen kırmızı bayrak ile İnkumu Jandarma güvenlik güçlerimizin uyarılarının dikkate alınması ve Belediyemizin anonslarına riayet etmeleri büyük önem arz etmektedir” dedi.

Haberi Paylaş
 
 
Kategori Kategori : Basın Bültenleri
Okunma Okunma : 106
Tarih Tarih : 14.06.2018 10:29:16


Ara


Duyurular


  19.06.2018 16:18:55 HOPARLÖR İLANI
  18.06.2018 16:17:36 HOPARLÖR İLANI
  01.06.2018 15:26:46 İMAR KANUNUNUN 18. MADDE UYGULAMASI
  08.02.2018 13:18:13 YAPI RUHSATI SÜREÇLERİ REHBERİ
  08.01.2018 10:00:00 ASANSÖR YILLIK KONTROL İLANI
Tüm Duyurular
 
       

Yönetim


- Başkan Yardımcılarımız
- Belediye Meclisi Üyeleri
- Meclis Gündem İlanları
- Müdürlükler

E-Belediye


- Borç Ödeme
- Borç Sorgulama
- Beyan Görme
- Sicil Numarası Sorgulama
- Rayiç Değer Sorgulama

Bartın


- Tarihçe
- Mahallelerimiz
- Otobüs Tarifeleri ve Saatleri
- Nasıl Gidilir ?
- Neresi Gezilir ?
- Ne Alınır ?
- Ne Yenir ? - Önemli Günler
- Yöresel Tel Kırma
- Bartın'a Ulaşım
- Vefat Edenler
- Nöbetçi Eczaneler
- Bartın Haritası

Diğer Servisler


- Haberler
- İhaleler
- Fotoğraflar
- Videolar
- İletişim
       
 
Kullanım Koşulları // Gizlilik Bildirimi