Duyurular :
  - HOPARLÖR İLANI   - HOPARLÖR İLANI   - İMAR KANUNUNUN 18. MADDE UYGULAMASI   - YAPI RUHSATI SÜREÇLERİ REHBERİ   - ASANSÖR YILLIK KONTROL İLANI
 

KARADENİZİN İNCİSİ İNKUMU


   

YURDUN CENNET KÖŞESİ BARTIN’IN EŞSİZ GÜZELLİĞİ,

KARADENİZİN İNCİSİ İNKUMU

İnkumu; Bartın’a (binek araç veya toplu taşıma ile) ortalama 10 km mesafe, 15 dakika süre uzaklığında, yemyeşil doğası, masmavi denizi olan ve türü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için belediyece koruma altına alınan kum zambaklarını bünyesinde barındıran kumsalıyla eşsiz güzelliklere sahip bir beldedir.

Bartın halkıyla birlikte her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği İnkumu, sadece kentin ve bölgenin değil denize kıyısı olmayan başta Ankara gibi birçok şehrin gözdesi konumundadır.

Belde, 3 km uzunluğundaki plajı ve dağın yamacına kurulmuş yazlık evleriyle tam bir sahil kasabası görünümdedir.

İnkumu plajının, insanlar için cazip olmasının en önemli sebeplerinden biri temizliği ve diğer Akdeniz, Ege ve Karadeniz plajlarına nazaran korunmuş olmasıdır.

 Tatil beldesinin her yıl binlerce insanın uğrak yeri olmasında Bartın Belediyesi’nin özellikle tatil sezonu öncesi hazırlıkları ve bunun yanı sıra, sezon başlangıcından sonuna kadar 24 saat boyunca ihtiyaç duyulan temizlik, alt yapı üst yapı, çevre düzenleme ve güzelleştirme çalışmaları gibi tüm belediye hizmetlerini kesintisiz şekilde vermesi oldukça etkili olmuştur. Bartın Belediyesi aynı zamanda Zodyak botlar, cankurtaranlar ve güvenlik şeritleri gibi çok sayıda önlemle olası boğulma vakalarına karşı da etkili tedbirler almaktadır.

Yüzmeye ve güneşlenmeye elverişli deniz ve kumsalı, meşhur günbatımı kayası, mağarası ve eşsiz manzarasıyla İnkumu için Bartın’a gelenler 3 bin yıllık köklü bir tarihi olan bu kentin tarihi, coğrafi ve kültürel güzelliklerine sahip yerlerini de ziyaret edip yakından görme fırsatı bulmuş olmanın mutluluğuyla tatilin tadını çıkarmaktadırlar.

İnkumu’na Nasıl Ulaşılır?

İnkumu tatil beldesine Bartın’dan Liman(Boğaz) yolunu takip ederek kısa sürede ulaşmak mümkündür. Ayrıca İnkumun’da her yıl düzenlenen Kum Zambağı Festivali gibi çeşitli yaz şenlikleriyle Bartın’da tatili çok daha eğlenceli bir hale dönüştüren Bartın Belediyesi, vatandaşlara ulaşım açısından da kolaylıklar sunmaktadır. Bu kapsamda şehir merkezinden İnkumu’na 15 dakikada bir belediye servisleri kaldırılmaktadır.


Ara


Duyurular


  19.06.2018 16:18:55 HOPARLÖR İLANI
  18.06.2018 16:17:36 HOPARLÖR İLANI
  01.06.2018 15:26:46 İMAR KANUNUNUN 18. MADDE UYGULAMASI
  08.02.2018 13:18:13 YAPI RUHSATI SÜREÇLERİ REHBERİ
  08.01.2018 10:00:00 ASANSÖR YILLIK KONTROL İLANI
Tüm Duyurular
 
       

Yönetim


- Başkan Yardımcılarımız
- Belediye Meclisi Üyeleri
- Meclis Gündem İlanları
- Müdürlükler

E-Belediye


- Borç Ödeme
- Borç Sorgulama
- Beyan Görme
- Sicil Numarası Sorgulama
- Rayiç Değer Sorgulama

Bartın


- Tarihçe
- Mahallelerimiz
- Otobüs Tarifeleri ve Saatleri
- Nasıl Gidilir ?
- Neresi Gezilir ?
- Ne Alınır ?
- Ne Yenir ? - Önemli Günler
- Yöresel Tel Kırma
- Bartın'a Ulaşım
- Vefat Edenler
- Nöbetçi Eczaneler
- Bartın Haritası

Diğer Servisler


- Haberler
- İhaleler
- Fotoğraflar
- Videolar
- İletişim
       
 
Kullanım Koşulları // Gizlilik Bildirimi